ГоловнаЯк грамотно підготовити квартиру до продажу

Як грамотно підготовити квартиру до продажу

Вирішивши продати житло, пам'ятайте, що провівши грамотну передпродажну підготовку, таку як поліпшення технічних характеристик, а також загального стану квартири, ви зможете продати його набагато дорожче.

Покращуйте споживчі властивості свого товару всіма можливими способами. Головне, слід враховувати такі основні принципи:

- у житла не повинно бути боргів і зобов'язань;

- повинні бути підготовлені необхідні документи, що підтверджують «юридичну чистоту» об'єкта;

- квартира повинна виглядати чистою і затишною.

Якщо у квартири є які-небудь зобов'язання, наприклад, велика заборгованість за комунальні послуги, то її потрібно швидко погасити. Якщо ж квартира закладена за кредитом, тут потрібні значні зусилля і час. Ви зможете продати квартиру, але для цього вам доведеться переоформляти боргові зобов'язання на майбутнього власника за згодою банку-кредитора. Якщо укладено тривалий договір оренди, і покупець не збирається поки заселятися в квартиру, можна переоформити договір оренди на нового власника. Ви повинні обов'язково повідомити про всі проблеми з квартирою, ще до перегляду її покупцем.

Що таке юридична чистота квартири?

Цей термін суто професійний, їм ріелтори позначають житло, на яке згодом ніхто не зможе пред'явити права. Чистоту квартири можна визначити, ретельно вивчивши документи на житло і все історію операцій по даній квартирі. Слід враховувати попередження експертів, які вважають, що стовідсоткову гарантію юридичної чистоти вторинного житла не може дати ніхто. Так як неможливо прослідкувати всю історію переходів прав власності на квартиру, і на які є частки, починаючи від першого і закінчуючи останнім власником.

Дуже складним буде з'ясувати історію прописки, і які можуть бути можливі спадкоємці у колишніх власників квартири. Але ви, як продавець, повинні бути зацікавлені у своєчасній підготовці документів, які зможуть підтвердити вашу благонадійність, як власника квартири.

Для цього варто скористатися консультаціями юриста, а також ріелтора, а краще довірити підготовку документів фахівцям агентства нерухомості, які зможуть швидко і кваліфіковано зібрати весь пакет документів і допоможуть вам позбавитися від зайвих клопотів і витрати часу.

Треба ремонтувати квартиру перед продажем?

Багато хто вважає, що якщо квартиру перед продажем відремонтувати, то її можна буде продати значно дорожче. Але іноді виходить так, що вклавши гроші в дорогий ремонт, ви витратите грошей набагато більше, ніж отримаєте надбавку за продаж квартири. І з цієї причини, якщо у вас квартира в пристойному стані, то буде вигідніше продати її в теперішньому вигляді.

Але якщо ви зважилися на ремонт, визначте, яка початкова ринкова ціна квартири, ретельно прорахуйте, скільки будуть коштувати матеріали і робота майстра. І потім визначте, скільки повинна коштувати ваша нерухомість після ремонту. Краще, якщо це зробить кваліфікований ріелтор.Як грамотно підготовити квартиру до продажу