ГоловнаЯк оцінити і рекламувати свою квартиру

Як оцінити і рекламувати свою квартиру

1. Як оцінити свою квартиру?

Найчастіше ріелтори використовують порівняльний метод оцінки (найбільш достовірний метод при замовленні звіту про оцінку незалежної оцінної компанії ). Простіше кажучи, необхідно дізнатися, скільки коштує подібна квартира в тому ж районі, в схожому будинку, з тим же метражем і плануванням. Це не складно зробити, так як в Україні поки ще переважають типові будинки. Для цього можна подивитися рекламні оголошення в довідниках, газетах, спеціалізованих виданнях, на інтернет-сайтах. Варто також враховувати, що ціни в оголошеннях часто не є фактичними і в багатьох випадках доречний торг. Також, в умовах нестачі часу, можна звернутися до професійних оцінювачів .

2. Як рекламувати?

Як зробити так щоб про продаж вашої квартири дізнався потенційний покупець? Реклама - двигун торгівлі. Сьогодні у Львові існують кілька спеціалізованих довідників та інтернет-порталів, куди можна безкоштовно подати оголошення про продаж своєї нерухомості. Найбільш оперативний джерело інформації звичайно Інтернет. По-перше, на відміну від друкованих видань оголошення на сайті можна подати значно швидше і оновити інформацію, наприклад про зміну вартості об'єкта, значно простіше. По-друге, на сайтах часто використовуються спеціальні фільтри, за допомогою яких покупець шукає його цікавить нерухомість, задавши певні параметри пошуку. Таким чином, оголошення про продаж вашій квартирі не загубиться серед маси подібних оголошеннях.

3. Як організувати перегляд квартири?

Невід'ємною частиною продажу квартири є її презентація потенційному покупцеві. По-перше, подбайте про те, щоб у квартирі було чисто - зробіть прибирання. Це підвищить привабливість вашої нерухомості в очах покупця. По-друге, потрібно врахувати, що люди, які прийдуть на перегляд, швидше за все вам незнайомі, тому цінні речі і предмети з чільних місць краще прибрати.

Багато покупці дуже скрупульозно підходять до перегляду. Їх цікавить стан сантехніки, підлог, балкона і навіть є шпалери за шафою. Інтерес, як правило, відноситься тільки до фізичного стану кімнат і висоті стель. Якщо ж виникає інтерес до меблів і предметів - це ненормально і повинно вас насторожити.

4. Як торгуватися?

Припустимо, квартира покупцеві сподобалася. Починається обговорення умов продажу. У професіоналів ринку на цей рахунок є спеціальне вираз - витримати торг. Це означає, що не варто відразу ж погоджуватися на всі умови покупця. Давши негайне згоду, ви тим самим показуєте, що психологічно готові знизити ціну. Цим обов'язково скористається покупець або його представник - ріелтор.Як оцінити і рекламувати свою квартиру