ГоловнаНовобудова - для чого потрібен ремонт квартири?

Новобудова - для чого потрібен ремонт квартири?

Купити квартиру в новобудові - заповітна мрія багатьох людей. І ось всі документи зібрані і Вам видають ключі від нової квартири. Але ейфорія перших днів швидко переходить в розчарування: в квартирі треба робити ремонт. Стелі та підлогу нерівні, поклеєні шпалери на криві стіни прямо по бетону, розетки і вимикачі встановлені як попало. Питається: навіщо купувати житло з оздобленням, якщо потім все одно доведеться рівняти, змінювати і переклеювати? Питання про ремонт квартири в новобудовах давно обговорюється фахівцями ринку нерухомості.

Забудовники стверджують, що нерухомість Львова  та інших великих міст завжди "підганяється" під вимоги клієнтів і існує три варіанти обробки: чорнова, часткова і фінішна ("під ключ"). Чорнова обробка передбачає підключення до електричного щитка, проводку опалення, каналізації, гарячої та холодної води. При цьому вся комунікація не розлучена з остаточним точкам. Перед укладанням покриття підлоги доведеться вирівняти, а стіни і стелі необхідно обшити, подшпаклевать і т. д. Така обробка надає повну свободу планування приміщення, вибору матеріалів, приладів і т. д., але потребує значних витрат часу, сил і грошей. Часткова обробка - найбільш розповсюджений і в той же час самий непередбачуваний варіант. Вона може включати різні комбінації тих іл інших елементів житла. Найчастіше на цій стадії підлоги підготовлені, стіни і стелі вимагають остаточної шпаклівки, електрика тільки розведена по кімнатах, всі труби проведені у санвузли, але відсутня сама сантехніка (змішувачі, раковини, унітази) і т. д.

Чистова обробка - це вже практично завершене житло. Підлоги готові для укладання покриття, стіни отшпаклеваны і загрунтовані, вся електрика проведена, в туалеті і ванній покладена плитка, встановлені та підключені раковини, змішувачі, унітази тощо. Залишилося зовсім нічого: обробити підлогу і стелю, поклеїти шпалери, вибрати вмикачі - і можна розставляти меблі. Але Ви вже не можете нічого змінити на свій розсуд, як у випадку з чорновою обробкою. А приховані дефекти житла і недоробки будівельників виллються в додаткову дуже вагому статтю витрат. Що вигідніше - голі стіни і свобода дій чи готове житло і неможливість перепланування - вирішує тільки покупець. Можливо, подумати про ремонт квартири доведеться і тим, хто бажає зняти квартиру економ-класу на тривалий термін. Але в чужому домі все набагато простіше: рівняти стіни і класти плитку на стіни ніхто не змусить, а всі умови косметичного ремонту передбачені в договорі.Новобудова - для чого потрібен ремонт квартири?