ГоловнаПродаж іпотечної квартири у Львові

Продаж іпотечної квартири у Львові

Страшний сон будь-якого іпотечного позичальника - це позбутися власної квартири у Львові. Адже це його єдине житло. Тому, звичайно, не варто доводити справу до заборгованості і вже тим більше до її продажу. На щастя, за іпотечними кредитами банки охоче погоджуються на переговори з позичальників, а в запасі них є кілька компромісних способів подолання тимчасових фінансових труднощів. Але іноді продаж квартири стає єдиним виходом з іпотечної кризи. Як це правильно зробити?

Необхідність продажу іпотечної квартири пов'язана не тільки з фінансовими проблемами. Іпотечний кредит розрахований на 10-20 років і за цей час багато чого може змінитися, наприклад, позичальникові потрібно зміна місця проживання або розширити житлоплощу.

У цьому випадку банк, швидше за все, піде назустріч позичальнику та надасть йому можливість продати іпотечну квартиру, перед цим, правда, ретельно обговоривши всі умови угоди.

Але навіть якщо позичальник вирішить продавати квартиру у зв'язку з неможливістю виплачувати іпотечний кредит, банк не буде перешкоджати цьому бажанням, навіть якщо у позичальника велика заборгованість.

Але остаточне своє банк дасть згоду на операцію лише після того, як на квартиру знайдеться реальний покупець і назве свою ціну. Саме від цієї конкретної ціни і буде залежати згоду банку на вчинення правочину. Для банку важливо, щоб суми вирученої від продажу квартири вистачило на погашення заборгованості за іпотечним кредитом та набежавшей пені.

Якщо ж вирученої суми виявиться недостатньо, тоді банк проведе незалежну оцінку ринкової вартості квартири, щоб переконатися, що вона продається за ринковою ціною. В іншому випадку у банку виникнуть питання до позичальника про додаткове забезпечення залишкової заборгованості.

Але оскільки позичальник сам визначає покупця, то він і визначає максимальну ціну продажу, і він сам має бути зацікавлений, щоб у нього на руках залишилася максимально велика сума після всіх вирахувань банку по іпотечному кредиту.

Важливо розуміти, що оскільки квартира у Львові продається з-під застави і частина її вартість направляється на погашення кредитних зобов'язань продавця, то цей платіж проводиться ще до отримання акта про реєстрацію права власності. Схеми угоди з заборгованої іпотечної нерухомістю досить різноманітні і варіюються від різних факторів - географічних, фінансових та ін.

Але в цілому, схема продажу іпотечної квартири досить проста - покупець виплачує замість позичальника його залишок за іпотечним кредитом, після чого отримує від банку-кредитора на заставну квартиру і документ про відсутність будь-якої заборгованості. Після цього продавець у строки, зазначені у попередньому договорі, оформляє всі необхідні документи, пов'язані з актом продажу квартири. Продаж іпотечної квартири у Львові