ГоловнаДля чого потрібна перевірка квартири у Львові перед покупкою?

Для чого потрібна перевірка квартири у Львові перед покупкою?

МІФ № 1: Продавцеві юрист не потрібен. Вважається, що продавець у перевірці власного об'єкта не потребує, оскільки він знає про нього все, а якщо не все, то вже продає, і в будь-якому випадку історія його не торкнеться... На практиці ж у випадку розвороту угоди продавець не зможе розпорядитися квартирою: навіть якщо суд її поверне у власність, за квартиру необхідно буде повернути сплачену покупцем суму. Фактично, купити квартиру у Львові заново. Це трохи ускладнює справу, чи не так?

МІФ № 2: Ріелтор все перевірить. Перевіркою львівської квартири він повинен займатися, оскільки отримує за це комісію. До того ж ріелтор це робить тому, що він дорожить своєю репутацією. Що значить перевірка документів від ріелтора: він звіряє наявні документи зі списком, який потрібен для реєстрації. І збирає відсутні довідки. Адже якщо довідок не вистачить - угоду не зареєструють, і ріелтор не отримає свою комісію. І репутація постраждає.

МІФ № 3: Покупцеві головне - зареєструвати. Будемо об'єктивні: збір довідок для реєстрації - це не зовсім перевірка, це підготовка об'єкта до операції. Покупцеві ж перевірка потрібна не тільки і не стільки для реєстрації, скільки для спокійного володіння об'єктом потім, вже після операції. Дві великі різниці, як кажуть.

МІФ № 4: Реєстратор все перевірив, він правий. Факт державної реєстрації підтверджує наявність у громадянина квартири, точно так само, як у автолюбителя - машини, у відпускника - турпутівки. Реєстрація - це зовсім не перевірка. Але якщо дефект рульового управління або тривале очікування вильоту - проблеми вирішуються, то дефекти права власності на квартиру можуть обернутися її втратою. Адже те, що Ви є добросовісним набувачем, тепер ще доведеться довести. Якщо ж Ви перевірку квартири не проводили - реєстратор згідно з судовим рішенням зареєструє припинення права власності. І знову буде прав.

МІФ № 5: Юрист з нерухомості - це занадто складно, довго і дорого, а ріелтор для покупця - безкоштовно. Якщо говорити чесно - теза "покупець ріелтору нічого не платить" зустрічається частіше серед ріелторів. Покупець зазвичай розуміє, що за все в угоді платить він. В тому числі, і за послуги ріелтора - вони включені в ціну квартири. Бувають, звичайно, виключні випадки, коли покупець платить ще понад ціни квартири окрему комісію ріелтору... Комісія ріелтора становить зазвичай 3-6 відсотків від ціни квартири, і заздалегідь дізнатися її складно, все залежить від конкретного об'єкта, сезону, кон'юнктури на ринку. Для чого потрібна перевірка квартири у Львові перед покупкою?