ГоловнаОбміняти квартири між містами непросто, але цілком можливо

Обміняти квартири між містами непросто, але цілком можливо

Купити квартиру у Львові звичайно простіше і швидше. Але далеко не у всіх є гроші на таку покупку. Так що, обміняти житло - хороший спосіб вирішення житлової проблеми при переїзді на інше місце проживання, але потрібно бытьготовым до деяких особливостей, труднощів і підводних каменів.

Так наприклад, обмін квартир між містами може бути рівноцінним або нерівноцінним, з доплатою або без неї. При рівноцінному обміні, житлова площа має рівну ринкову вартість і процедура відбувається без будь-яких доплат. З іншого боку, продавши квартиру в дорогому місті, а це не тільки Львів, ви можете чудово влаштуватися в невеликому провінційному містечку. Особливо зручний такий варіант для літніх людей або вільно працюють, не прив'язані територіально до якогось певного місця проживання.

Нерівноцінний обмін проводиться у разі, якщо одна сторона має гроші для поліпшення своїх житлових умов, а інша сторона бажає отримати гроші, навіть ціною погіршення свого житла. Такий обмін передбачає доплату грошима або іншими видами власності. Гаражі, дачі або садові ділянки теж фігурують в такого роду угодах.

Перед початком обміну буде зовсім не зайвим поцікавитися реальною вартістю свого житла. Розумно дізнатися ціну квартир, схожих на вашу. Ціни на квартиру залежать від різних факторів. Це кількість квадратних метрів. Це місцерозташування. Різні райони міста цінуються по-різному. Рік побудови будинку і його схоронність. Стан квартири, якість внутрішньої обробки. Навіть доглянутість двору і характер сусідів може відігравати значиму, виражену в грошовому еквіваленті, роль.

Загалом, міжміський обмін - справа непроста і довгий. Але можливе. Якщо ж при обміні вам важлива швидкість, тобто так званий альтернативний обмін. По суті це зустрічна купівля. Власник продає своє житло в одному місті, а потім купує на ці гроші придивилася квартиру в іншому місті.

Труднощі тут видно відразу. У якийсь період часу між двома покупками людина опиняється в зоні підвищеного ризику. Що якщо якась частина операції зірветься? Або в цей проміжок часу відбудеться різкий стрибок цін? Так адже і зовсім без житла можна залишитися.

Процедура виплати завдатку в якійсь мірі зменшує ризики. Покупець виплачує продавцю завдаток, гарантуючи твердість своїх намірів. А процедура оформлення угоди здійснюється одночасно у двох містах. Тоді термін між продажем і купівлею скорочується.Обміняти квартири між містами непросто, але цілком можливо