ГоловнаЯкі гарантії при взятті іпотечного кредиту на квартиру?

Які гарантії при взятті іпотечного кредиту на квартиру?

При угоді по іпотеці, гарантом надійності угоди, повної перевірки документів та юридичної підтримки та контролю передачі грошей, є банк, що видає кредит і страхова компанія. При великих сумах кредиту часто фахівці банку самі оформляють договори купівлі-продажу.

Гроші видає банк, але не покупцеві, а продавцю квартири після державної реєстрації угоди щодо іпотеки, яка виникає на підставі єдиного договору купівлі-продажу та іпотеки квартири. Для цього, після розгляду документів, банк укладає договір не тільки з Покупцем, але і з Продавцем квартири.

Додатковим, але необхідною умовою фактичного надання кредиту є документальне підтвердження здійсненої оплати початкового внеску. Така схема розрахунків найбільш безпечна для покупця квартири і надійний для продавця.

Що станеться, якщо у банку виникнуть проблеми?

Отримання іпотечного кредиту - це той рідкісний випадок, коли надійність банку не повинна турбувати позичальника. Адже, купивши з його допомогою квартиру, позичальник відразу ж стає власником, а у банку залишається лише заставна. Якщо кредитор розориться, то на позичальника це ніяк не відіб'ється.

Якщо ваша угода тільки в стадії укладання - вона, швидше за все, зірветься.

А ось якщо іпотечний кредит на купівлю нерухомості у Львові отримано, квартира куплена, то позичальник майже не помітить, що банк "впав": йому просто прийде повідомлення, що платежі тепер потрібно робити за іншою адресою. Іпотечні борги у всьому світі вважаються дуже привабливими, їх охоче візьме на себе новий власник.

Отримання іпотечного кредиту - це той рідкісний випадок, коли надійність банку не повинна турбувати позичальника. Адже, купивши з його допомогою квартиру, позичальник відразу ж стає власником, а у банку залишається лише заставна. Якщо кредитор розориться, то на позичальника це ніяк не відіб'ється.

Що буде, якщо Ви не зможете повернути кредит?

Якщо в процесі погашення кредиту Ви з об'єктивних причин не зможете вносити платежі в повному обсязі, банк постарається допомогти Вам виробити взаємно прийнятне рішення. Таким рішенням може стати, наприклад, відстрочка платежів у рахунок погашення основного боргу, зменшення розміру штрафних санкцій, збільшення терміну кредиту. Однак, якщо ці тимчасові економічні заходи не дадуть позитивного результату, і Ви не зможете здійснювати реструктуровані щомісячні платежі по іпотечному кредиту, Вам доведеться продати квартиру, і з виручених від продажу коштів погасити заборгованість перед банком. На що залишилися від реалізації гроші Ви зможете купити собі інше житло.

Хто перевіряє юридичну "чистоту" квартири?

Документи, що підтверджують право власності продавця квартири і чистоту титулу, перевіряє страхова компанія. Додаткову перевірку квартири проведе оціночна компанія. Отже, тепер, при купівлі квартири у Львові, Ви не один на один з "ринком", а можете розташовувати компетентними союзниками, які будуть відстоювати Ваші інтереси.Які гарантії при взятті іпотечного кредиту на квартиру?