ГоловнаПідготовка квартири - як продати житло швидше і дорожче

Підготовка квартири - як продати житло швидше і дорожче

Успішність операції залежить не тільки від правильно розрахованої вартості житла. Недосвідчені продавці часто забувають про деякі нюанси, які можуть справити на потенційного покупця відштовхуюче враження. Перш ніж переходити до стадії переглядів, спробуйте поглянути на свою квартиру свіжим поглядом.

Перше, на що звертає увагу людина, що опинилася в приміщенні вперше - це якість обробки. Головне правило передпродажного ремонту - це нейтральність і невисока вартість. Вкладати суттєві суми в обробку квартири економ-класу фахівці не радять, оскільки ці витрати рідко окупаються. Однак відклеєні шпалери і поточні крани демонструвати покупцеві не варто - це може знизити ціну на 10-15%.

Щоб квартира не виглядала захаращеною, приберіть особисті речі і зайві меблі. Проте абсолютно порожні кімнати ріелтори показувати не радять. Наявність мінімальної обстановки допоможе оцінити функціональність житла. Перед переглядом не забудьте навести в квартирі порядок і позбутися від неприємних запахів. Незайвим буде організувати прибирання у під'їзді - це допоможе справити на покупця приємне враження. І, звичайно ж, заздалегідь підготовлені документи на нерухомість і грамотно складене оголошення допоможуть провести операцію значно швидше.

Так чи інакше, ціноутворення на вторинному ринку нерухомості - явище досить суб'єктивне. Фактори, які для одного покупця є безсумнівним плюсом, інший сприймає як негативні. Простий приклад - близькість метро. Для одних людей - це перевага, а для інших - джерело шуму та бруду в під'їзді.

Пам'ятайте, що будь-який об'єкт нерухомості володіє унікальними характеристиками, на які напевно знайдеться свій покупець. Головне, встановити розумну ціну і ненав'язливо підкреслити достоїнства квартири, по можливості позбувшись від наявних недоліків.Підготовка квартири - як продати житло швидше і дорожче