ГоловнаОцінка квартири - при підрахунках допоможуть ріелтор, калькулятор і база нерухомості

Оцінка квартири - при підрахунках допоможуть ріелтор, калькулятор і база нерухомості

Самий легкий і доступний спосіб розрахувати вартість житла - скористатися онлайн-калькулятором, тим більше що цей інструмент доступний практично на кожному порталі нерухомості. Вказавши необхідні параметри, ви буквально через кілька секунд отримаєте приблизну вартість житла. Але пам'ятайте, що точність такої оцінки невисока, оскільки вона базується на середній вартості пропозицій в конкретному районі. Фактичні суми угод можуть істотно відрізнятися, адже онлайн-калькулятори не враховують якість інфраструктури, стан під'їзду і юридична минуле квартири.

Більш точну оцінку може дати невелике дослідження ринку. Для цього виберіть надійну базу нерухомості і знайдіть 10-15 оголошень про продаж квартир, схожих з вашою за основними характеристиками. Головними параметрами, що впливають на ціноутворення, є:

Розташування

Пам'ятайте, що «географія» нерухомості - основа вартості вашої квартири, причому різниця в ціні може бути вельми відчутною. В першу чергу враховується район, в якому знаходиться будинок, наявність і зручність транспортних розв'язок. Так кімнати в центрі Львова в окремих випадках коштують дорожче, ніж квартири на околиці столиці. Важливим моментом є віддаленість від метро: житло в пішій доступності від «підземки» може оцінюватися на 10-15% дорожче, ніж аналогічний об'єкт, розташований на видаленні від станції.

Інфраструктура

Крім району, в якому розташована квартира, для більшості покупців вирішальну роль відіграє наявність необхідних для життя об'єктів. Знаходяться в крокової доступності школи, дитячі сади, поліклініки, спортивні майданчики і супермаркети роблять нерухомість більш привабливою, а значить, і дорогою. Безсумнівним плюсом буде сприятлива екологія - зелені парки та сквери в сучасному мегаполісі цінуються на вагу золота. А ось пейзаж, що складається з промзон, технічних споруд, сміттєзвалищ і кладовища, здатний знизити ціну на 30%Оцінка квартири - при підрахунках допоможуть ріелтор, калькулятор і база нерухомості