ГоловнаМожна перетворити звичайну квартиру в комуналку?

Можна перетворити звичайну квартиру в комуналку?

Донині приблизно четверта частина громадян України проживають у комунальних квартирах і кімнатах при гуртожитку. Для багатьох з-за матеріальних труднощів це єдиний варіант житла. Всі наявні площі такого формату можна умовно розділити на первинні і штучно створені. Якщо перші зводилися з таким типом планування згідно будівельним кресленням, то другий варіант це звичайні стандартні квартири, які примусово були перетворені в гуртожиток. Чи є шанс сьогодні, приміром, з трійки зробити комуналку? Чи буде такий об'єкт законним?

Причин, за якими люди вирішуються перетворити квартиру у Львові комунальне спільнота, досить багато. Хтось не зміг домовитися щодо розподілу житлової площі при розлученні, а деякі змушені так вчинити при отриманні спадщини, коли у власності з'являється одночасно кілька власників. У будь-якому випадку в кожній ситуації можуть знайтися свої перешкоди, які можуть не дати вам перетворити цілісну площа в гуртожитку.

Якщо в квартирі у кожної людини визначена якась частка, наприклад, одна друга, то складно поділити квартиру фізично пропорційно так, щоб у кожного була своя кімната, окремий коридор. Тобто володіння частиною не означає правоволодіння повністю однією кімнатою. Безумовно, заборонити комусь із власників житла ходити по коридору, користуватися кухнею і ванною інші власники не в праві. Вони за законом мають полюбовно домовитися з приводу правил користування спільним майном.

Якщо вивчити житловий кодекс також можна помітити кілька нюансів і змін. Наприклад, в даний час за законом розмежування фінансово-особового рахунку квартири не передбачено при спільній частковій власності. Єдине виключення - це виділення частки в натурі, але при цьому повинні бути забезпечені наступні умови: можливість передачі технічної кожному ізольованому вигляді не тільки частини житлових, але також і господарських приміщень, установка окремого входу. Виконати всі висунуті вимоги, безумовно, в панельному багатоквартирному будинку просто неможливо, якщо тільки ви не проживаєте на першому поверсі.

Таким чином, законодавство, як видно, не передбачає розділ звичайної квартири у Львові  на комунальні кімнати. Воно навпаки всіляко противиться їх появи і поповненню, особливо за рахунок такого роду перестроювань. Тому ви можете лише умовно здавати площа кільком особам, а розпродати по частинах не представляється можливим.Можна перетворити звичайну квартиру в комуналку?