ГоловнаОтримання доходу від оренди нерухомості

Отримання доходу від оренди нерухомості

Володіння нерухомістю як інвестиційним інструментом старо як світ і сягає своїм корінням у часи, коли землевласники здавали свої наділи, наприклад, селянам, отримуючи за це регулярний дохід.

Принцип залишився той самий: власник здає житлоплощу орендарю, частина доходу, витрачаючи на обслуговування нерухомості, податки та інші витрати. Крім орендної плати власник житла отримує можливість згодом продати об'єкт за більш високою вартістю.

Нерухомість у Львові, Солонці, Брюховичах постійно зростає в ціні, навіть світові кризи тільки на час зупиняють цей процес, іноді, правда, знижуючи вартість об'єкта. Але в довгостроковій перспективі, можна з упевненістю сказати, що час працює на власника власності. Занепад ціни у важкі для економіки роки зазвичай компенсується впевненим зростанням в посткризові часи.

Все це робить цей вид інвестицій є дуже привабливим. Тим не менш, не варто забувати про ваші клопоти як власника. Від вас буде потрібно багато зусиль, щоб підтримувати майно в «робочому» стані, але навіть це не захистить вас від ймовірних нічних дзвінків орендарів, якщо в них раптово протік дах.

До вибору інвестиційного житла також потрібно підійти уважно, інакше може виникнути проблема з пошуком бажав його орендувати. Останні, до речі, теж здатні позбавити вас планованого прибутку, а то і спокійного сну. Безвідповідальні квартиранти можуть пошкодити, і саму житлоплощу, і майно, яке в ній знаходиться.

Хорошим рішенням перерахованих проблем може стати доручення господарських функцій професіоналам - фірмам, що займаються довірчим управлінням об'єктів нерухомості. Зазвичай плата за такі послуги становить розумний відсоток від орендної плати. Для власника це означає невелику втрату прибутку, але кожен вирішує для себе сам, скільки коштує його спокій.

У випадку придбання закордонної нерухомості як інвестиції, ці послуги є обов'язковою умовою, якщо власник планує отримувати прибуток від об'єкта, а не володіти дорогої «головним болем», економія в цьому випадку обернеться тільки збитками і розчаруванням.