ГоловнаДекілька помилок про оренду нерухомості

Декілька помилок про оренду нерухомості

Багато обивателі здають або знімають житло без залучення кваліфікованих спеціалістів, вважаючи, що оформлення договору в даному випадку безглуздо. У сфері оренди нерухомості це найпоширеніший міф. Для обох сторін – і для власника нерухомості, і для квартиронаймача, договір буде гарантією у випадку, якщо спори дійдуть до судових розглядів.

Грамотно складений договір, в якому чітко вказані всі можливі умови, допоможе максимально мінімізувати різноманітні ризики, пов'язані з орендою житла.

Наприклад, орендар може убезпечити себе від необґрунтованого подорожчання орендної плати, пославшись на договір. Просто необхідно заздалегідь і чітко визначити в договорі всі можливі суми і умови, при яких орендна плата може збільшитися.

Багатьох орендарів переслідує страх того, що власник житла може попросити звільнити квартиру в будь-який момент. Щоб уникнути цих неприємних ситуацій допоможе договір, в якому необхідно вказати всі можливі умови дострокового розірвання договірних відносин. У разі якщо власник квартири захоче виселити квартирантів з власної примхи, як правило, у договорі передбачені штрафні санкції.

Іноді в орендованій квартирі треба робити ремонт. Якщо це дійсно необхідність, а не надумане бажання квартиронаймача, то цей момент також слід прописати в договорі. В даному випадку буде реальний шанс відшкодувати витрачені на ремонт кошти.

Існує хибна думка про те, що без посвідчення нотаріусом, договір оренди не має ніякої юридичної сили. Ріелтори говорять про те, що у разі укладення договору найму, відвідування нотаріуса виключно справа добровільна. Цивільний Кодекс РФ підтверджує, що договір вступає в силу з моменту його підписання обома сторонами.

Договір оренди нерухомості в Львові можна укладати на будь-який період часу, тут немає жорстких вимог. Найчастіше договір оформляється терміном на одинадцять місяців з подальшою можливістю його пролонгації.

Власники квартир повинні пам'ятати про те, що здавши житло на будь-який термін, вони зобов'язані сплатити податок на доходи фізичних осіб. В даному випадку термін оренди не має значення, ви здали квартиру на місяць або на рік, зобов'язання по сплаті податку лягає на плечі власника житла у Львові.Декілька помилок про оренду нерухомості