ГоловнаКупівля землі на території України

Купівля землі на території України

Всі землі на території України розділені на категорії, в межах яких існують види дозволеного використання земельних ділянок. Купувати землі можна як з категорії під індивідуальне будівництво , так і промислові землі.
 
Єдине, що слід особливо відзначити, так це те, що органи державної влади мають переважне право на придбання ділянок, які мають категорію «сільськогосподарські землі». Приміром, оформлення землі в Наро-Фомінськ районі не викликає жодних питань, коли у власність ділянку оформляється за договорами купівлі-продажу та інших угод нотаріального характеру. Якщо ж земля виділена територіальним органам місцевої влади з числа сільськогосподарських наділів для ведення подальшої фермерського або селянського діяльності, то питання можуть виникати на ґрунті того, що земля може бути обмежена у використанні. Наприклад, якщо буде виділено доля з території, згідно з російським законодавством, знаходиться під охороною держави, то ні про яке оформлення у власність не може йти мова.
 
Також неможливо оформити у власність наділи, які на деякий час вилучаються з обороту. Оформлення землі в Наро-Фомінськ районі буде неможливим, якщо ділянка належить до заповідній зоні або на території, на яку мають право здійснювати постійну діяльність Збройні Сили Російської Федерації. Велике значення при оформленні землі у власність має її близькість з територіальними кордонами адміністративних одиниць. Наприклад, земельні ділянки по Київському шосе в Підмосков'ї, які розташовані на перетині селища Наро-фомінського району неможливо оформити у приватну власність.
 
Не підлягають оформленню у власність наділи, які перебувають під лісовими насадженнями, зайняті під космічними об'єктами або зазнали биогенному забруднення. Території, на яких раніше перебували хімічні заводи або інші подібні об'єкти, протягом певного часу не можуть використовуватися взагалі, ні для яких цілей. Якийсь час необхідно, щоб відновився земельний ресурс, визначає тільки спеціальна комісія, що складається з вузькопрофільних фахівців. У тому випадку, якщо буде отримано схвалення на державному рівні на використання територій, раніше забруднених хімічними або радіоактивними відходами, можливо, їх і можна буде оформити у власність. В цілому, вичерпний перелік обставин, які заважають оформити територію у власність, визначені Земельним Кодексом Росії.


Купівля землі на території України