ГоловнаПочинаємо з малого: купуємо кімнату

Починаємо з малого: купуємо кімнату

Коли на окрему квартиру грошей не вистачає, а власного житла дуже хочеться, перехідним етапом у досягненні мети може стати покупка кімнати. Придбання кімнати в комуналці обходиться в середньому в три рази дешевше покупки окремої однокімнатної квартири. На вартість кімнати впливають такі фактори, як місце розташування будинку, її корисна площа, загальний стан квартири і кількість інших мешканців в ній.
Купівля кімнат – справа серйозна, що вимагає самого обдуманого підходу. На що при цьому слід звернути особливо пильну увагу? За законом, при продажу кімнати в комуналці майнове право на її придбання отримують сусіди по квартирі (ті, які є власниками). Тобто, перед продажем іншій особі, власник зобов'язаний зробити пропозицію про покупку кімнати своїм сусідам. А значить, потенційному покупцеві обов'язково потрібно переконатися, що у продавця є відмови від сусідів по квартирі від придбання даної кімнати.
Обов'язковий набір документів, який повинен бути у продавця складається з письмових відмов сусідів, правовстановлюючого документа, свідоцтва про право власності, виписки з будинкової книги, копії особового рахунку. Якщо серед власників кімнати числиться неповнолітній, продавець зобов'язаний мати дозвіл органу опіки на операцію.
Варто пам'ятати і про такий важливий при купівлі кімнати моменті, як людський фактор. В процесі вибору відповідного варіанту потрібно звертати увагу не тільки на ціну, метраж, розташування квартири, але і на потенційних сусідів. Краще заздалегідь дізнатися про них якомога більше, ніж потім, вже після операції, зрозуміти, що в сусідній кімнаті живе, наприклад, запійний п'яниця. Купівля кімнати у Львові– це серйозна операція з нерухомістю. Тому, щоб уникнути непередбачених неприємних обставин довірити її професіоналам.


Починаємо з малого: купуємо кімнату